Výpravy do Ománu

Soukromé výpravy do Ománské pouště a za delfíny 

Přidej se a staň se Poutnicí Orientem, ženou, která se nebojí poznávat a naslouchá kompasu svého srdce!

Spolu jižním Ománem

Vypravíme se na cestu CELOU JIŽNÍ OBLASTÍ DHOFÁR 

Prozkoumáme to nejpozoruhodnější v dané oblasti. Od přírody a krásných přírodních scenérií přes městečka, kulturu, naleziště, pevnosti, rostliny a zvířectvo. Zavítáme do podmanivého okolí kadidlové stezky, do města Salalah a do přilehlé pouště.

Celá výprava s přebýváním v poušti je otevřena záměru pro obdivování KRÁS přírodních i kulturních v propojení s možností vytváření prostoru pro osobní hlubokou INTROSPEKCI a REVITALIZACI těla i mysli. S dotekem na ženské kreativno a orientální vůně.

Sultanát Omán

leží na východě Arabského poloostrova. Omán si zachovává tradiční zvyky i architekturu. Nenarazíte zde na žádné mrakodrapy. Omán se pyšní netknutými a nekonečnými plážemi, horskými scenériemi, zelenými oázami a pouští plnou písečných dun. Je to země Perského zálivu a tak zde nalezneme esenci pohádky Tisíce a jedné noci. Všude voní kadidlo. Na tradičních trzích ,,souq,, se můžete setkat také s magickými flakony plnými okouzlujících vůní Arabských parfémů. Naše putování se bude odehrávat zejména v jižní časti Ománu. Je to oblast zvaná Dhofár. Na severu Dhofáru nalezneme mohutné písečné duny pouště Rub al-Chálí. V centrální části se nachází kamenitá poušť přerušovaná koryty mnoha ,,Vádí'' neboli zelených údolí s vodními potůčky či vodopády. Poznáme centrální město jižní oblasti Salalah. Je to jediné místo Arabského poloostrova, kde zasahují monzuny. Mezi červencem a zářím jsou zde monzuny zdrojem srážek, což je pro Arábii velmi netypické, neboť oblast ze zabarví do zelena. Omán patří k luxusnějším zemím a jeho standard je vyšší úrovně. Vše je čisté a nablýskané. Jídlo je rovněž velmi kvalitní, pestré a čerstvé. Ománci si potrpí na vynikající svěží fresh džusy, které nalezneme všude, jsou hutné a plné vitamínů. K dalším jejich specialitám patří například Halva, sladký pokrm s medem.

A JAKÝ BUDE NÁŠ PPROGRAM?

 • Navštívíme beduínské městečko Thumraid, půjdeme po stopách ztraceného pouštního města Ubar, které se nazývá Atlantida of the sands. Pojedeme se podívat na velbloudí farmu. 
 • Největším hřebem jsou 3 dny v poušti Rub al Khálí, nocování mezi dunami, pozorování východu a západu slunce v čisté rozlehlosti a hlubokém klidu a tichu, které nás odpojuje od všech rozptýlení soudobého matrixu a elektro-smogu, ale i našich neustále těkajících myšlenek. Odpočívat a relaxovat budeme v oáze. Adrenalin rozproudíme sjížděním vysokých dun. Poznáme oblast plantáží Kadidlovníků. Posvátné stromy Boswelia sacra, které vylučují hluboce očistné a ozdravné silice. Budeme mít možnost se se stromy propojit a naučit se něco nového. Pro vyvážení našich vnitřních elementů ohně a vody (vnitřního muže a ženy) se z horkých písků ohnivých přesuneme k osvěžující vodě za delfíny. Do toku radosti a intuice. 

 • Poznáme město Salalah, mešitu Sultána Qaboose, místní trh Souq plný neskutečných vůní a silic. Poznáme různá wádí, kde se pasou volně žijící velbloudi mezi vodopády. Prozkoumáme i krásné útesy a obdivuhodné pláže. Obdivovat budeme také historické pevnosti a rybářské město Taqa. Necháme se unášet na vlnách pradávných příběhů života královny ze Sáby na nalezišti jejího paláce, prozkoumáme přímo nejhlavnější přístaviště na kadidlové stezce, na kterou se váže i příběh o námořníkovi Sindibádovi. A další... Poslední den nesmí chybět pořádná válečka na překrásné pláži.

 • Máme pro Vás připravená i dvě překvapení :-))) Program je tedy plný až k prasknutí! S pozorností dvou úžasných průvodců, kteří se nám budou věnovat. Pořadí tras je v režii počasí a preferencí. Cena je 25.tis + letenka. V časovém období 7 dní + cesta. Určeno pro menší skupinku 7 účastnic + řidiči. Cesty s Poutnicemi orientem jsou pořádány zhruba 2x - 4x do roka. 

Je tato výprava pro Tebe?

VYPRÁVÍME SE SPOLU?

 • Hledáš originální svobodomyslnou výpravu do 0mánu s dobrodružným nádechem?
 • Chceš proniknout do autenticity země, její krásy a neopakovatelnosti, ale nevíš na koho se obrátit?
 • Hledáš lokálního průvodce, které dané oblasti maximálně rozumí a svou zemi miluje? 
 • Někoho kdo Ti poví opravdové příběhy a fakta, nikoli naučená lejstra z firmy
 • Nechceš připlácet příplatky cestovní kanceláři, agenturám a už vůbec ne za předražené výlety s delegátem v destinaci, kde Tě vyvezou s ostatním turisty na pár hodin z hotelu?
 • Jsi spíše bytost, která má z davů turistů panické návaly a osypky?
 • Jsi sama žena nebo s kamarádkou a hledáte ke komu se připojit?

JSI MILOVNICE ROZVOJE VNITŘNÍ SÍLY A SEBEPOZNÁNÍ?

 • Hledáš nové impulzy pro svůj život, něco co Tě nastartuje, nadchne na pozadí krásné přírody?
 • Procházíš obdobím, kdy v sobě hledáš odpovědi, prostor pro nové perspektivy a změnu?
 • Hledáš mentální odpočinek a energetické dosycení? Hledáš přesahy a znamení na Tvé osobní cestě? 
 • Chceš se naučit rozlišovat hlas intuice od chaosu v hlavě? 
 • Ráda by jsi rozpoznala a překonala své vnitřní sabotéry? Určila jasný záměr pro další směřování?
 • Toužíš se revitalizovat, protáhnout tělo, zatančit si na duně, pořídit překrásné fotky z pouště?

POKUD ANO PAK JSI TU SPRÁVNĚ!

TERMÍNY: PROSINEC 2023 UŽ JSME PLNÉ, ale pokud by jsi měla zájem o výpravu v roce 2024, prosím vyplň kontaktní formulář níže a já se Ti ozvu:


TYP VÝPRAVY

Výprava je typově zaměřená na pohodové poznávání s přesahy do jemné práce se sebou sama v průběhu cesty, které umocní potenciál výpravy i po návratů domů. Dopřejeme si hlavně všímavosti k své vnitřní pravdě. A až na pár výzev v poušti, bude cesta na pohodu!

Vzájemné sladění skupiny se zemí. Před výpravou pořádáme společné setkání, abychom si domluvily co Vás konkrétně v dané oblasti nejvíce zajímá, jaký je plán B. Co by Tě mělo případně odradit od cesty pokud se rozhoduješ? Výprava určitě není vhodná pro lidi, kteří se nevydrží pár dní neopíjet nebrat drogy, nejíst vepřo knedlo zelo a ovar. Ani pro ty, kdo do má za těžko fakt, že za něj nezodpovídá cestovka, ale on sám. 

Kdo se o nás bude bedlivě starat při cestách po krásách Ománu? Ali. Zkušený místní průvodce s vášní pro poušť. Pokud hledáte průvodce pro svou rodinu, neváhejte mu napsat přímo. Ali, který žije střídavě v Čechách a v Ománu, rozumí již naší české mentalitě a dokonce si s vámi i trochu dokáže popovídat česky :-)

Volání pouště

∞ Mystérium pouště ∞

Cesta pouští, je cesta odkládání duševního klestí a zapálení ohně pravdy mezi dunami jež duní tichem. Duny jako tiší svědci pravdy a lásky se schopností se proměňovat a přesýpat podle směru větru, jenž jim šeptá svou inspiraci. Následovat toho vnitřního vlka, toužícího běžet bosí pouští a nechat spadnout vše tíživé jež si možná ze slušnosti vypůjčil. Ve třpytu hvězd noční oblohy pouště zahlédnout i tu Hvězdu svou, uslyšet v nezkrotném tichu její zpěv, zažít její poselství. Být tak blízko, že ta promluva je hmatatelná.

 Poušť jako orákulum

Těm, jež slyší volání živé pouště, té části v nás jež chce být prožita, zažita, zvědoměna. Těm, jež chtějí poznat blíže své aspekty, opustit osobní lži a nalézt svůj směr je otevřen tento společný prostor poznání. Pravé zrcadlení právě začíná..

My jsme poutnice orientem!

POUTNICE ORIENTEM NENÍ JEDNA, JSME TO MY!

Přidej se do skupiny na FB a můžeš sledovat naší společnou cestu nebo s námi třeba sdílet i svůj příběh a sdílení ze svých cest. DO SKUPINY TUDY. Těším se na viděnou!