Vyprav se s námi do překrásné a požehnané země Sultanát Omán. Do oblasti Dhofár až na jih do Ománské pouště a za delfíny.

Přidej se i Ty k poutnicím, které milují naslouchat kompasu svého srdce!

Výprava do Ománu a pouštní RETREAT

Co zažiješ?

Absolutně ojedinělou dobrodružnou výpravu, ze které se ti nebude chtít domů. Zažiješ týden, který ti může proměnit život. Výpravu, která tě přiblíží celistvosti a navrátí zpět k sobě. Zažiješ opravdový majestát Ománu s propojením do možnosti rozzářit svou vnitřní krásu a jedinečnost v přírodní scenérii pouště pouští, krásce Rub al-Chálí. 

Cesta do Tvého srdce skrze mystérium pouště.

Poušť je jako lupa pro zesílení opravdových vizí pramenících ze zdroje tvého srdce. V čistosti napojení budeme společně ,,pouštět'' staré duševní klestí rozfoukávat jiskry síly.

Spolu jižním Ománem

Vypravíme se na cestu CELOU JIŽNÍ OBLASTÍ DHOFÁR 

Prozkoumáme to nejpozoruhodnější v dané oblasti. Od přírody a krásných přírodních scenérií přes městečka, kulturu, naleziště, pevnosti, rostliny a zvířectvo. Zavítáme do podmanivého okolí kadidlové stezky, do města Salalah a do přilehlé pouště.

Celá výprava s přebýváním v poušti je otevřena záměru pro obdivování krás přírodních i kulturních v propojení s možností vytváření prostoru pro osobní hlubokou introspekci a revitalizaci těla i mysli.Sultanát Omán

leží na východě Arabského poloostrova. Omán si zachovává tradiční zvyky i architekturu. Nenarazíte zde na žádné mrakodrapy. Omán se pyšní netknutými a nekonečnými plážemi, horskými scenériemi, zelenými oázami a pouští plnou písečných dun. Je to země Perského zálivu a tak zde nalezneme esenci pohádky Tisíce a jedné noci. Všude voní kadidlo. Na tradičních trzích ,,souq,, se můžete setkat také s magickými flakony plnými okouzlujících vůní Arabských parfémů. Naše putování se bude odehrávat zejména v jižní časti Ománu. Je to oblast zvaná Dhofár. Na severu Dhofáru nalezneme mohutné písečné duny pouště Rub al-Chálí. V centrální části se nachází kamenitá poušť přerušovaná koryty mnoha ,,Vádí'' neboli zelených údolí s vodními potůčky či vodopády. Poznáme centrální město jižní oblasti Salalah. Je to jediné místo Arabského poloostrova, kde zasahují monzuny. Mezi červencem a zářím jsou zde monzuny zdrojem srážek, což je pro Arábii velmi netypické, neboť oblast ze zabarví do zelena. Omán patří k luxusnějším zemím a jeho standard je vyšší úrovně. Vše je čisté a nablýskané. Jídlo je rovněž velmi kvalitní, pestré a čerstvé. Ománci si potrpí na vynikající svěží fresh džusy, které nalezneme všude, jsou hutné a plné vitamínů. K dalším jejich specialitám patří například Halva, sladký pokrm s medem.


TYP CESTY -  POZNÁVÁNÍ NA POHODU

s rozvíjející se komunitou nadšených cestovatelek.

Autentické cestování s netradičními zážitky a přesahy doteku hluboké pouště, kde budeme tábořit v beduínských stanech několik nocí. Čekají nás společné večery v mystické poušti u ohně s pozorováním dech beroucích miliónů hvězd v duchu naslouchání hučení ticha. Posvátný klid a ticho jež rozeznívají hlas vlastního nitra. A také hlas dávných příběhů Kadidlové a Hedvábné stezky. Ráno je možnost si zacvičit energetická cvičení a vědomě si tak doplnit energii na silových místech při východu slunce a pořídit překrásné fotky v dunách.

NA CO SE MŮŽEŠ TĚŠIT CESTOU? BUDEŠ KRÁLOVNOU SVÉ POUTI.

Čekají nás opravdové holčičí dny plné orientálního hýčkání. Očista oblažujícími fresh džusy nejen z čerstvého manga a avokáda, které viditelně omlazují pleť a budeme jimi sytit každý den. Necháme orientální esence a přírodniny omámit naše smysly. Protneme se na vlastní kůži se zdejšími blahodárnými oleji, léčivými bylinami, vykuřovadly legendárním Kadidlem, které zde má své výhradní rodiště. Dozvíš se spoustu úžasných informací. Pořídíme si parádní originální kousky na sebe a podlehneme orientálnímu zkrášlování všeho druhu a to přímo z kraje námořníka Sindibáda, který tudy vyplouval se svou lodí. Bude to čas společného sdílení, smíchu, radosti a regenerace vnitřní záře.

S KÝM A KAM POVEDE NAŠE CESTA?

Cesta povede i k vodopádům, nekonečným bělostným plážím, do hor i ke skalnatým kaňonům se svobodně se pasoucími velbloudy. Uvidíme také pevnosti a historické domy, dozvíme se o místní kultuře a navštívíme krásnou mešitu Sultána. Ochutnáme zdejší pokrmy. Prozkoumáme místní Orientální trh (souq) a obchůdky.

Celým jižním Ománem nás provezou místní zkušení licencovaní průvodci a mistři pokořování dun. V Salalahu se narodili a jejich informace jsou více než fascinující. Tým se o nás bude bedlivě starat, vařit nám v poušti a naslouchat kompasu v divokém terénu.

NAŠI PRŮVODCI = ZKUŠENÍ MISTŘI

Kdo se o nás bude bedlivě starat při cestách po krásách Ománu? Ali a jeho tým. Zkušený místní průvodce s vášní pro poušť. Ali, který žije střídavě v Čechách a v Ománu, rozumí již našemu českému humoru a velmi rád se podílí na jeho tvorbě :-)

*Ochutnávka ze společné cesty po Ománu zde

*Ochutnávka Salalahu a pouště Rub al-Chálí zde


CO TĚ ČEKÁ BĚHEM POUŠTNÍHO RETREATU?

,, Tam, v moři hvězd s rozsvíceným kosmem nad hlavou, budeš pevně stojící na samotném dně oceánu písku zářící, ve své síle proudící, sama sebou, milující. ''

Čeká nás nalézání naší opravdovosti. Nalézání odpovědí na naše tajné i zapeklité otázky, neboť Duch pouště šeptá kým jsi v pravdě a kudy vede cesta Tvá. Dát si dar naslouchání a vytvořit prostor pro nové, bude hlavním záměrem našeho pouštního usebrání. Je to přirozené a umíme to každá. Nemusíme být součástí žádného klanu ani speciální ezo skupiny. Touha po krásném životě a růstu je vlastní všem bytostem na zemi.

,,Staré stopy již zavál písek minulosti, je čas se rozhlédnout z nadhledu a nových perspektiv. Vykročit po cestách nevyšlapaných.''

JSI UNIKÁTNÍ OJEDINĚLOU BYTOSTÍ

Spolu vytváříme prostor pro přeměnu. Společně vytvoříme realitu, kde proměna je možná. A proto pojď, vydej se na cestu, která ti pomůže uvidět Tvůj život z úplně jiné perspektivy a nadhledu. K vyladění unikátnosti je potřeba se otevřít. Pojeď se s námi zaposlouchat se do šepotu svého vlastního srdce v dech beroucím prostředí mystických dun. Pojeď uhasit do pouště svou duševní žízeň a najít opravdovou vnitřní oázu. Pojeď probudit a oživit jiskry síly v planoucí oheň.

Věřím, že vědomě pustit rozptýlení, kompromisy a masky nám pomůže neztrácet posvátný čas zde na zemi. Dovolit si žít z vnitřního zdroje svou opravdovou esenci a vyzařovat jí do prostoru je jedním z hlavních naplnění na této pouti životem.

Medicína pouště čeká!

Poušť skrývá odpovědi. Jsi připravena je vyslyšet? 

Pokud ANO,  Tak nasedat na náš létající koberec! :)


TERMÍNY: 

8.12 - 19.12. 2023 (obsazeno) - uskutečněno.

12.4. - 19.4. 2024 (obsazeno) - uskutečněno.


NÁSLEDUJÍCÍ TERMÍN:

konec listopadu 2024 - poslední 2 volné místa!

Orientační cena - 29.000,- platí se oficiálním průvodcům v Ománu na místě v USD. Přesná cena a datum odletu bude včas upřesněn.


Celá výprava je all inclusive: strava, ubytování v campech s plnou penzí, všechny noclehy v hotelu, celý program - program putování, vedení retreatu v poušti, včetně osobních řidičů, průvodců, kuchařů, transportů/ i na letiště, překladů.

CO JE V CENĚ:

  • 4x nocleh hotel (v Salalah)

  • 3x nocleh ve stanech (2x beduínský v poušti, 1x klasický stan ve wádí)

  • snídaně

  • obědy

  • lehké večeře

  • balená voda během dne


CO NENÍ V CENĚ:

  • LETENKA, letenku si každá svobodně zajišťuje dle svých možností a preferencí, avšak vždy pomáhám zařídit a létáme přímým letem jako skupina se stabilní společností, která neruší letem pár dní dopředu. 

  • cestovní pojištění 
VÝPRAVA:
  • Na výpravu vyrážíme 2 auta, 7 nocí + cesta. Výpravy s Poutnicemi orientem jsou pořádány zhruba 2x do roka, jaro a podzim. Jedná se o soukromou cestu v přátelském duchu pro milovnice dobrodružství.

LÁKÁ TĚ PŘIDAT SE K NAŠEMU PUTOVÁNÍ? CÍTÍŠ, ŽE BY TĚ VÝPRAVA MOHLA OBOHATIT?

JSI VÍTANÁ V NAŠEM KRUHU! PRO NEZÁVAZNÉ PŘIHLÁŠENÍ A VÍCE INFORMACÍ MŮŽEŠ POUŽÍT TENTO FORMULÁŘ:Volání pouště

∞ Mystérium pouště ∞

Cesta pouští, je cesta odkládání duševního klestí a zapálení ohně pravdy mezi dunami jež duní tichem. Duny jako tiší svědci pravdy a lásky se schopností se proměňovat a přesýpat podle směru větru, jenž jim šeptá svou inspiraci. Následovat toho vnitřního vlka, toužícího běžet bosí pouští a nechat spadnout vše tíživé jež si možná ze slušnosti vypůjčil. Ve třpytu hvězd noční oblohy pouště zahlédnout i tu Hvězdu svou, uslyšet v nezkrotném tichu její zpěv, zažít její poselství. Být tak blízko, že ta promluva je hmatatelná.

 Poušť jako orákulum

Těm, jež slyší volání živé pouště, té části v nás jež chce být prožita, zažita, zvědoměna. Těm, jež chtějí poznat blíže své aspekty, opustit osobní lži a nalézt svůj směr je otevřen tento společný prostor poznání. Pravé zrcadlení právě začíná..

My jsme poutnice orientem!

POUTNICE ORIENTEM TO JSME TO MY!

Přidej se do skupiny na FB a můžeš sledovat naší společnou cestu nebo s námi třeba sdílet i svůj příběh a sdílení ze svých cest. DO SKUPINY TUDY. Těším se na viděnou!